Emre Kongar'ın Resmi* İnternet Sitesi


Kitaplar

Green Bullet Makaleler

Green Bullet Articles in English

Sürekli Yazılar


 

MEDYA NOTU

 

EMRE KONGAR

 

KÜLTÜREL BÖLÜNME MEDYAYA DA SIÇRADI

 

Değerli okurlarım, Pazartesi günkü Aydınlanma sütunumda yayınlanan, Türkiye'nin dinci (dindar değil) politikacılar tarafından, eğitim yoluyla iki farklı ve düşman kültüre bölündüğünü anlattığım yazıyı Pazar günü yazarken, Vakit gazetesinin Cumhuriyet'e ve İlhan Selçuk'a yaptığı saldırıyı henüz görmemiştim.

Olayın öyküsünü İlhan Selçuk'un Salı günkü Pencere sütunundan öğrenmiş olmalısınız.

Vakit gazetesi'nin Cumhuriyet'i ve İlhan Selçuk'u hedef gösteren saldırısı, benim yazımda işaret ettiğim kültürel bölünmenin ve düşmanca tutumun medyaya tam bir yansıması, işaret ettiğim tehlikenin somut bir örneğiydi.

Keşke belirtiler, sadece Vakit gazetesinin saldırısıyla sınırlı kalsaydı.

Pazartesi günkü yazım üzerine, şimdiye kadar görmediğim biçimde ve ölçüde eleştiri ve saldırı aldım.

Durumun ne denli ciddi olduğuna dikkat çekmek için, hemen hemen hepsi sahte isimle yollanmış olan bu elektronik iletilerden bazılarından bazı bölümleri, imlalarını da düzeltmeden, aynıyla sizlerle paylaşmak istiyorum.

* * *

"Bölünmenin tohumları 1946'da değil, 1928'de anayasadan 'devletin dini İslam'dır' ilkesinin çıkarılmasıyla atılmıştır."

* * *

"Senin gibi godoşlar olduğu müddet, bu ülke zor düzelir.Sizler yediğiniz çanağa pisleyenlersiniz.Masonluğu tescilli biri ancak,demogoji ve ayrımcılık yapar.Tıpkı senin gibi.Sen ve senin gibiler bu ülkeye ne verdiniz,ne istiyorsunuz.Kadınları acıp sacmaktan,fuhuşu ve gayri ahlaki yaşantıyı özendiren,sizin gibi tele vole yaşantısı olanlar ,ülkeyi soyup soğana cevirdiniz.şimdide kalkmış ülke bölünmeye gidiyor diyorsun."

* * *

"Her zamanki gibi içinizdekileri kusmuşsunuz. evet türkiyede bir bölünme var am bu sadece sizin gibi düşünen 500 kişiyle toplumun çatışması. bu millete köstek olmayın zaten yaşayacağınızı yaşamızsınız. evet sıkıntılar vardır ama bu doğum öncesi bir sancıdır."

* * *

"evet tc bu kafayla giderse fazla surmez bolunur...ama bu bolunme ittihat ve terakkinin alcakligiyla baslar sonra ki donemde onu takip edenler ayni kafayla yurur."

* * *

"Allah cellecelaluhu seni hangısından soruya çekecek Laiklik meselesindenmi yoksa islama yani Allahın emirlerine nasıl inandın nasıl yaşadın hangısını soracak.

Yaşına başına bakmadan şeytanın tuzağına düşmüş ömrünün son demlerinde halala laillik diğe söylenip duruyorsun"

* * *

"Evet Doru bölünüyoruz...Rusyada 25 milyon olduk Abd ' de 20 milyon. Fransada 9 milyon ve diğeer Avrupa Ülkelerinde...siz onların fuhuşunu içkisini örnek alırken onlarda sizin orta çağ dediğiniz imanı yaşayışı örnek alıyor her yıl 20 bin kişi rusyada müslüman oluyor dünyada hızla çoğalıyoruz...."

* * *

Vakit olayı, bölünme tehlikesinin medyadaki yansımasını gösteriyordu.

Peki yukardaki örnekler neyi gösteriyor sizce?


  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

Emre Kongar ile iletişim icin e-posta, site yöneticisi ile iletişim için e-posta

Son güncelleme tarihi 15 Temmuz 2024

Valid HTML 4.01 Transitional