Emre Kongar'ın Resmi* İnternet Sitesi


Kitaplar

Green Bullet Makaleler

Green Bullet Articles in English

Sürekli Yazılar


 

MEDYA NOTU

 

EMRE KONGAR

 

27 EYLÜL 2000'DE BASININ PROMOSYON FOTOĞRAFI

 

 

Değerli okurlarım, bugün size, geleceğe bir belge olarak kalsın diye 27 Eylül 2000 tarihinde, üç büyük gazetenin promosyon ürünlerinin listesini veriyorum.

Bu arada, yasaların sadece kitap, ansiklopedi gibi kültürel ürünlerin promosyon malzemesi olarak kullanılmasına izin verdiğini, tüketim malları promosyonunun yasak olduğunu da ekleyelim.

Ayrıca belirtilmesi gereken bir nokta, okurların bu ürünlere kavuşmak için bir yandan gazete kupon biriktirmek, öte yandan bu ürünlerin, piyasa fiyatlarının altında olduğu iddia edilen bedellerini taksitle ödemek zorunda olmaları.

Ben bu listeyi oluştururken başım döndü.

Bakalım siz promosyon uygulamasının bu genel manzarasını birdenbire tek bir yazıda görünce neler hissedeceksiniz?

Hürriyet Gazetesi: Bir günde tek gazete ile verilen: Oyuncak helikopter, tren araba, uçak, süper oyuncak gazetesi ile birlikte 1 milyon lira. Kupon yayını sürenler: Premier ışıldak. Ultra fritöz. Arzum 2000 elektrikli süpürge. Premier digital fotoğraf makinası. Netset İnternet seti. Necstar müzik seti. Anchor hocking cam tencere seti. Bilgisayar okur yazarlığı (6 ayrı kampanya). Dağıtımı devam edenler: Bosch GSM 509 cep telefonu. Luigi Rossi bavul seti. Premier VCD player (3 ayrı kampanya). Flora yatak örtüsü. Gamestar. Flashdance. Alcatel kulaklık ve şarj cihazı. Panasonic GD 30 cep telefonu. Langenscheit elektronik sözlük. Okul çantası seti. 20. Yüzyıl belgeseli ve Pokemon (1 top, 1 peluş oyuncak ve 2 posterle birlikte). Zip the Robot. Alcatel one touch view cep telefonu. Ericsson A1018 cep telefonu (chatboardsuz). Ericson A1018 cep telefonu (chatboardlu) (2 ayrı kampanya).

Sabah Gazetesi: Kupon yayını sürenler: En değerli varlığımız (Çocuk yetiştirilmesi ile ilgili 12 VCD). Nokia 3210 cep telefonu ve muhabbet hat ve kartı (2 ayrı kampanya). AKAI. SUNNY CDMAN. Orjinal kulaklıklı Ericsson T10 cep telefonu ve muhabbet hat ve kartı. Bereket yağmuru. VCD seti kampanyası, Çağdaş Kültür Gazetesi ile birlikte (6 ayrı kampanya). Dağıtımı devam edenler: Hands free cep telefonu kulaklığı. Nokia 5110. Scooter kay kay. Flash VCD player ve Britannica görsel eğitim seti (2 ayrı kampanya). Flash VCD player ve BBC OZMO İngilizce eğitim seti. Flash VCD player ve VCD sinema seti. SUNNY müzik seti. SABAH-Yakın Tarih Gazetesi Britannica ansiklopedik görsel eğitim seti. SABAH-Yakın Tarih Gazetesi BBB II. Dünya Savaşı Belgeseli VCD seti (11 ayrı kampanya). Süper kırtasiye seti 41 parça. (3 ayrı kampanya). Akademia öğrenim seti 32v CD (3 ayrı kampanya). Flash VCD player ve National Geographic ve 5 VCD’lik Asterix seti (7 ayrı kampanya).

Milliyet Gazetesi: Kupon yayını sürenler: İnternet terminal Vestel. Profilo 70 ekran TV ve İnternet. Saray halı. Premier elektrikli süpürge (3 ayrı kampanya). Audioline telsiz telefon ve saatli radyolu telefon (3 ayrı kampanya). Profilo 37 ekran TV. Desa, çekçekli okul çantası (2 ayrı kampanya). King robot ve şarjlı el ve yer süpürgesi. Profilo 55 ekran tv ve İnternet (2 ayrı kampanya). Necstar VCD müzik seti. Profilo 55 ekran tv ve İnternet. Skyworth VCD müzik seti. Profilo 37 ekran TV. Arcuisine ve tahtalı bıçak seti. Profilo 70 ekran tv ve İnternet. Necstar VCD ve CD seti. King beşli mutfak seti. Dağıtımı devam edenler: Skyworth (son düzeni), (7 ayrı kampanya). King beşli mutfak seti (9 ayrı kampanya). Savaşan dünya, 10 VCD (11 ayrı kampanya).

Evet liste bu.

Yorumsuz olarak okurların ve tarihin dikkatine sunulur.


  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

Emre Kongar ile iletişim icin e-posta, site yöneticisi ile iletişim için e-posta

Son güncelleme tarihi 8 Temmuz 2024

Valid HTML 4.01 Transitional