Emre Kongar'ın Resmi* İnternet Sitesi


Kitaplar

Green Bullet Makaleler

Green Bullet Articles in English

Sürekli Yazılar


 

Savaş Ay       Sokak Arası

Emre Kongar'ın kitabı çarşıyı karıştırdı!..
Profesör Emre Kongar'ın kızlarına yazdığı mektuplar kitaplaşıp, neşredilince hem kafaları, hem ortamı karıştırdı, hem de büyük bir tartışma başlattı. 'Ahlak kuralları başta olmak üzere pek çok adet, kural, zorunluluk erkeklerin icadıdır. Kadına yapılan baskılar yüzyıllardır aynıdır!' diyen Emre Kongar'a bazı erkeklerden büyük destek gelirken, ne enteresandır ki bazı kadınlardan da tepkiler geldi. 'Nereden biliyorsun PİAR mı yaptın?' diyenler için hemen söyleyeyim: Evet PİAR yaptım. Çıktım sokağa. Mikrofonu bii dolu insanımıza tuttum, yanıtlar aldım. Sonuç aynen de yukarıda söylediğim gibi çıktı. Yaa!..

BEKARET KIZLARA, PEKİ YA ERKEKLER?..

Remzi Kitapevi'nden: 'Kızlarıma Mektuplar' adıyla çıkan kitapta Emre Hoca özetle diyor ki: 'Kadın ve erkek eşitse bekaret niye kızlar için önemli de erkekler için önemsiz? Niye kızlar çapkınlık yapınca adları kötüye çıkıyor da erkekler çapkın olunca alkış alıyor? Çalışan kadının bile evine dönünce yemek, ortalık, bulaşıkla ilgilenmesini isteyen erkekler değil mi? Okumayan kızlar zeki değil midir?

KAÇ TÜR ZEKA VARDIR?

Yüzeysel ilişkilere geçici tanışıklığa ve çıkarcılığa dayalı güyya dostluklarla, gerçek dostlukların ve güvene dayalı arkadaşlıkların heba edildiğini de dile getiren Kongar ayrıca zeka kavramını da kategorize etmiş. 'Dil zekası, mantık, matematik zekası, cinsellik zekası, eleştiri zekası, üç kağıtçılık zekası' vs. halinde ayrılan zekaların ne idüğü, kitabı okuyunca ayan beyan çıkıyor ortaya.

HAYDİ GENÇLER HOP HOP HOOP!..

Toplumsal sorunlara damardan girip, omurgadan kavramakla ünlü Emre Kongar'ın başlattığı tartışmaya bu sütundan hepiniz davetlisiniz. Uzmanlar tartışsın, ahali bakışsın durumu olmasın. Vatandaş kendini alakadar eden muhabbetlerde süklüm püklüm oturmasın. Haydi hanımlar, kızlar, delikanlılar. Hepimiz bu sütunda bu mevzuları tartışalım, iki yüzlü anlayışları ağaç gibi sallayalım.


  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

Emre Kongar ile iletişim icin e-posta, site yöneticisi ile iletişim için e-posta

Son güncelleme tarihi 15 Nisan 2024

Valid HTML 4.01 Transitional