Emre Kongar'ın Resmi* İnternet Sitesi


Kitaplar

Green Bullet Makaleler

Green Bullet Articles in English

Sürekli Yazılar


 

AYDINLANMA

 

EMRE KONGAR

 

"KENDİN PİŞİR KENDİN YE" TERÖRÜ!
 

Türkiye üç koldan terör saldırısı altında!

"Üç koldan terör saldırısı" benim değil, bizzat kendilerinin söylemi.

Çok kişiden oluşan ama tek adam yönetiminin sesini yansıtan AKP iktidarı, 7 Haziran 2015 seçimlerinden beri yaptığı gibi, her terör saldırısının arkasından üç terör örgütünün adını birlikte anıyor...

Bunların bağlantılı olduğunu, birbirlerinin taşeronluğunu yaptığını belirtiyor...

50'den fazla insanımızı yitirdiğimiz, bağıra bağıra "Geliyorum" diyen Gaziantep IŞİD katliamında sonra da aynı mesaj verildi:

1) Kürt ırkçılığına ve ayrılıkçılığına dayalı PKK terörü.

2) İslam Radikalizmine dayalı, Türkçe ismiyle Irak Şam İslam Devleti, IŞİD veya İngilizce adıyla Islamic State of Iraq and the Levant, ISIL, veya Arapça ismiyle DAEŞ veya DEAŞ terörü.

3) Devletin içine yuvalanmış "Paralel" cemaatçilerden oluşan Fethullah Gülen Terör Örgütü, FETÖ terörü.

* * *

Bu üç terör örgütüne yakından baktığımızda, hem nesnel verilerden hem de bizzat AKP iktidarının demeçlerinden hareketle neler görüyoruz:

1) AKP 2002 yılında iktidara geldiğinde, PKK terörünün aldığı canların sayısı tek rakamlı düzeye inmişti.

AKP iktidarında PKK terör eylemleri hızla tırmandı.

"Barış süreci" veya "Açılım süreci" denilen dönemde (bizzat kendi ifadelerine göre) AKP iktidarının göz yummasıyla PKK terör örgütü yığınak yaptı, güçlendi...

Ve Erdoğan'ın, başkanlık rejimine destek alamayacağını anlayıp bu süreci bitirmesiyle, yeniden çok şiddetli bir biçimde saldırıya geçti.

Yani PKK terörü açıkça, AKP iktidarı tarafından müsamaha gösterilerek, (bizzat kendilerinin belirttiğine göre) güçlenmişti.

(Siz buna, AKP'nin hem Allah'tan hem milletten af dilediği bir aldatılma olayı olarak da bakabilirsiniz elbette.)

2) IŞİD terörü diye bir olay AKP iktidara geldiğinde zaten yoktu.

Erdoğan 'la Esad'ın, ortak kabine toplantısı ve ortak piknik yapacak kadar ileri olan dostluğu, yanlış politikalar sonunda, "Esed gitmelidir", "Şam'da Emevi camiinde namaz kılacağız" biçiminde düşmanlığa dönüşünce, Esad'ı devirmek için Suriye'deki Sünni İslamcı güçlere verilen destek sırasında IŞİD ortaya çıktı ve güçlendi.

Ayrıntıya girmeye gerek yok, bu ilişki de bizzat kendi beyanları ve hem ulusal hem de uluslararası medyaya yansıyan somut verilerle yeterince kanıtlanmıştır.

(Siz elbette bu olaya da AKP iktidarının, Allahtan ve milletten af dilediği ikinci bir aldatılma olarak da bakabilirsiniz.)

3) FETÖ için fazla söze gerek yok; AKP, birlikte iktidara geldiği bu ortağına "Ne istedi de vermedi" ki!

AKP, FETÖ'yü doğrudan kendi elleriyle devletin içine yerleştirdi, besledi ve güçlendirdi. (Galiba Allah'tan ve milletten resmen af diledikleri tek aldatılma olayı da bu oldu.)

* * *

Bugün AKP iktidarının yakındığı her üç terör saldırısı da, yine kendi ifadelerine göre, bizzat kendileri tarafından uygulanan yanlış politikalar ile güçlendirilmiş örgütler tarafından yapılmaktadır!

Ve AKP "Kendin pişir kendin ye!" mantığıyla, "kendi yarattığı/büyüttüğü sorunlarla" mücadele için, seçmenden yeniden destek isteyecektir!


  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

Emre Kongar ile iletişim icin e-posta, site yöneticisi ile iletişim için e-posta

Son güncelleme tarihi 17 Haziran 2024

Valid HTML 4.01 Transitional